Salvation (02)

7. května 2015 v 22:43 | Faith | (c) ordinharry |  Salvation - SPN
Title: Salvation
Author: Faith
Fandom: Supernatural
Přístupnost: pro všechny (zatím)
Plot: Claire strávila většinu svého života schováváním se. Před démony a dalšími magickými stvořeními, kteří se jí celou věčnost pokouší najít. Po smrti svých rodičů už má schovávání plné zuby a rozhodne se žít normální život bez toho, aniž by se strachovala zla na každém rohu. Stačí drobné polevení v ostražitosti a temné síly si k ní pomalu, ale jistě nacházejí cestu. Zasáhnou Castiel, Sam a Dean včas? Nebo už bude příliš pozdě?
Copyright: Prosím nekopírovat! Příběh i (budoucí) obrázek k příběhu mé vlastní tvorby! Děkuju za pochopení.
Pozn. autora: Druhý díl SPN - Salvation, doufám, že si ho někdo přečte a užije :) Je trochu kratší než ten předtím, nemá čtyři stránky ve wordu, jak jsem si slíbila, že díly budou mít, protože přímo tady jsem to chtěla ukončit. O to dříve se snad dostane na další díl. Nekontrolovala jsem si to po sobě, nemám na to už chuť, takže se za případné chyby omlouvám, budou dodatečně opraveny. Každý komentář potěší :) - Faith
"Tak co tam máme, Sammy?" posadil se Dean zpátky do auta, "tvoje kafe, srdíčko," natáhl ruku s kelímkem dozadu ke Claire.
"Díky," zamumlala a vzala si kelímek do rukou. Káva příjemně hřála její prokřehlé prsty. Snažila se, aby na ní nešlo poznat, jak se klepe, avšak Sam zachytil její pohyb ve zpětném zrcátku.
"Je ti zima?"
"Trochu," přiznala, "neměla jsem zrovna čas si zabalit, když Castiel přišel."
Sam kývnul, potom vystoupil z auta. Přešel ke kufru Impaly, který otevřel a chvíli v něm něco hledal, potom kufr zavřel. Za vteřinu otevřel Claiřiny dveře a podal jí kus oblečení. Zase dveře zavřel a vrátil se na sedadlo spolujezdce. Claire látku rozvinula a zůstala koukat na modrou džínovou bundu.
"Hej, ta je moje!" Sam Deana zpražil pohledem, "nevadí… ale dávej na ni dobrý pozor. Jediný flek, dírka-"


"Chápeme, Deane," odsekl Sam a protočil oči, stejně tak Claire. Rychle na sebe bundu natáhla a hned se cítila lépe. Bunda voněla téměř stejně jako její nositel. Měla tu možnost dostat se do Deanovi těsné blízkosti, když ji den předtím připoutal ke dveřím auta. "Měli bychom ti asi nějaké věci sehnat. Kdo ví, jak dlouho s námi budeš cestovat. Nemůžeš být celou dobu v tom samém tílku a džínách."
Za co? Ptal se sám sebe Dean. Neměli zrovna moc peněz, tenhle lovecký byznys nebyl zrovna job, který by se dal platit. Byli rádi, že měli na benzín, nebo už by dávno mohli odstavit Baby na Bobbyho vrakovišti. Ani on, ani Sam sami neměli zrovna moc oblečení. Hodně jejich věcí končilo od krve, či na cáry roztrhané. Navíc, vidina nakupování se sama o sobě Deanovi nezamlouvala.
"Můžeme pro moje věci? Bydlím v Atlantě. To není tak daleko odsud," pronesla Claire.
"Není to daleko? Vždyť to není ani stejný stát!" vyštěkl Dean.
"Vlastně," vytáhl Sam noviny, ve kterých před chvíli hledal možný nový lov, "je tam něco, co bychom mohli omrknout."
"Hm, co máš?"
"Mladá žena, 23 let, nalezena mrtvá ve svém vlastním bytě. Chybělo srdce."
"Vlkodlak?"
"Nevím, nenašli žádné stopy po násilném vniknutí, jakoby tu osobu znala a pustila dovnitř," pokrčil Sam rameny.
"Třeba jo," pípla Claire ze zadního sedadla, "třeba ho znala a pustila dovnitř a teprve potom se proměnil… Vlastně ne, blbost! Beru to zpátky!" zvedla ruce. V jedné z nich kelímek s kávou.
"Proč?"
"Stalo se to včera?" Sam přikývl. "Včera byl Měsíc v novu, k úplňku hodně daleko."
"Takže tady máme něco, nebo někoho, kdo má rád srdce… skvělý," Dean se otočil dopředu a nastartoval auto. Impala příjemně zapředla, Claire se ten zvuk hrozně líbil. Měla slabost pro auta. Obzvlášť starší modely, takže sedět v Chevrolet Impale z roku '67 byl naprosto skvělý zážitek. Ta věc byla překrásná. Nepřekvapilo ji, že na ni Dean byl velmi pyšný. Kdyby to bylo její auto, asi by se chovala úplně stejně. Jméno Baby jí k ní i docela sedělo.
Zároveň se jí líbil Deanův překvapený výraz, když přišel na to, jak moc se jí to auto líbí a kolik toho o Baby, a dalších autech, vlastně ví.
Většinu cesty byli všichni tři potichu. Občas spolu Dean a Sam prohodili nějaké to slovo, ale Claire se ani nesnažila zapojit. Byla ztracená ve svém vlastním světě. Měla spoustu otázek. Jak se Lucifer dostal ven? Co mají nebesa v plánu? Jak ji hodlají využít na zastavení apokalypsy? Nějaké informace měla, něco málo o své podstatě věděla. Je však ochotná obětovat všechno? Na všechny tyhle otázky chtěla co nejdříve dostat odpověď.
Zároveň taky chtěla rozluštit mysterii, kterou byli dva muži na předních sedadlech Impaly. Sam a Dean přece nemohli být tak úplně obyčejní průměrní lovci, když dostali za úkol ji chránit před vším, co by do ní chtělo zatnout temné drápy…

~*~

Už byla dávno tma, když auto zastavilo před obytným komplexem. Claire se zhluboka nadechla a vystoupila z auta. Sam a Dean ji následovali.
"Tady bydlíš?" zeptal se užasle Dean. Byl trochu zaskočen luxusem tohoto místa.
"Jo, je to trochu extravagantní, ale ujde to," pokrčila rameny a zalovila v kapse džín. Sam a Dean se na sebe podívali. "Sakra!" sykla, "nemám klíče! Mohli byste mi už laskavě vrátit moje věci?" zavrčela na ně. Od chvíle, co vyrazili na cestu, jí byl odebrán, jak klíče, tak i všechny ostatní osobní věci, včetně mobilu. "Mimochodem, tvrdíte, že tohle není únos, ale i tak jste mi všechno sebrali, abych nemohla nikoho kontaktovat. Divím se, že jsem nemusela do naha, abyste si byli jistí, že nic neschovávám."
"No…" ušklíbl se Dean.
Sam do něj strčil loktem a Dean jen v odpověď protočil oči.
"Dobře," vydechl Sam nakonec, "vezmeme klíče a jdeme. Nemám z toho dobrý pocit."
"To nejsi sám," zamumlala Claire, avšak ani jeden z bratrů ji neslyšel. V břiše měl najednou zvláštní tíhu, která ji vždy signalizovala, že se blíží nějaký problém. Doteď se tento instinkt nemýlil.
Přemístili se ke kufru Impaly, odkud Sam vytáhnul celou tašku plnou Claiřiných věcí. "Vy máte celou dobu všechny moje věci, co jsem sebou včera měla?!" přejela pohledem z jednoho na druhého. Pak si odfrkla a vytrhla Samovi svou tašku z rukou. Otočila se a namířila si to rovnou do bytového komplexu.
Claire šla jako první, Dean hned za ní a jeho následoval Sam. Všichni byli v pozoru, připraveni reagovat na sebemenší problém. Když se dostali do třetího patra, zastavila se Claire před jedinými dveřmi, které na patře byly. Z boční kapsy tašky vytáhla svazek klíčů a jedním z nich dveře odemkla.
"Hej, počkej," chytil ji Dean za zápěstí, "první to omrknu," obešel ji a vstoupil do apartmánu. Claire protočila oči a pomalu ho následovala. Obdivovala, jak potichu a obratně se pohyboval. Stejně tak vysoký a rozložitý Sam za ní. Oba dva vypadali na první pohled spíše jako by měli být neohrabaní a hluční, avšak pohybovali se s tichostí a ladností šelmy. Velmi neobvyklé, obzvláště u mužů.
Prošli dlouhou chodbou až do rozlehlého obývacího pokoje. Jednu stěnu zdobila velká okna, ale nebyla úplně celá prosklená. Stěna kolmo na ni byla pokrytá nábytkovým kompletem, který sestával z několika skříní a komod, uprostřed byl velký otvor, kde byla postavená velká plasmová televize.
Tady by se koukalo na fotbal, pomyslel si Dean a rozhlížel se dál. Protější stěna nebyla celá, byl zde vstup do kuchyně, bez dveří. Když šel chodbou minul několik dveří, pravděpodobně koupelna, záchod a další věci, co snobský bohatý holky potřebují mít jako speciální místnost. Pravděpodobně jedny z těch dveří vedou do půl kilometrové šatny nacpané oblečením k prasknutí.
Claire Deana obešla a zastřela závěsy na těch velikých oknech. Potom rozsvítila světlo. "Nic tady není, můžeš se uklidnit F.B.I.," ušklíbla se na něj.
Dean se na ni zamračil. Už měl na jazyku kousavou odpověď, když ho najednou něco povalilo na zem, stejně tak Sama a Claire.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Claire* Claire* | E-mail | Web | 17. května 2015 v 20:56 | Reagovat

Musím si to jednou přečíst, ještě kdybych nebyla tak líná :D :( :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama