Salvation (04)

16. září 2015 v 21:46 | Faith | (c) ordinharry |  Salvation - SPN
Edit 9/11/2015: Hrozně se omlouvám za svou dlouhou neaktivitu, ale škola je svině :D každopádně pro vás v tichosti v koutku mého pokojíčku připravuji nové části nejen tohoto příběhu :) Zároveň má Salvation nový cover, který jsem povídce dala i na wattpadu a bude tady min. dokud si nenajdu čas a inspiraci na opravdový blogový obrázek ;D
- Faith

Title: Salvation
Author: Faith
Fandom: Supernatural
Přístupnost: pro všechny (zatím)
Plot: Claire strávila většinu svého života schováváním se. Před démony a dalšími magickými stvořeními, kteří se jí celou věčnost pokouší najít. Po smrti svých rodičů už má schovávání plné zuby a rozhodne se žít normální život bez toho, aniž by se strachovala zla na každém rohu. Stačí drobné polevení v ostražitosti a temné síly si k ní pomalu, ale jistě nacházejí cestu. Zasáhnou Castiel, Sam a Dean včas? Nebo už bude příliš pozdě?
Copyright: Prosím nekopírovat! Příběh i (budoucí) obrázek k příběhu mé vlastní tvorby! Děkuju za pochopení.
Pozn. autora: Moc se omlouvám, ale neměla jsem přístup k internetu, protože mi ho tatínek vypnul (důvod ještě stále neznámý), ale mezitím jsem sepsala díl a další je také téměř hotový, tak vám je sem dávám. Tenhle díl je takový... meh :) - Faith
Btw. Měl by někdo zájem číst povídku s agentem 007? :D a taky povídku na PLL?? :DD


Sam se zhluboka nadechl a připravil na budoucí lamentování svého bratra. Přešel k pohovce a zatřásl jeho ramenem. "Deane," nic, žádná reakce, starší Winchester dál klidně spal, "Deane, budíček sakra!" zatřásl s ním silněji a potom ho ještě praštil. To už sebou Dean škubl a šokovaně zamrkal.
"Co se děje?" zeptal se rozespalým hlasem, porozhlédnul se kolem, pak - když zjistil, že jsou všichni v pořádku - si znovu položil hlavu a zavřel oči.
"Claire je pryč," odpověděl Sam a založil si paže na hrudi.
"Cože?!" vytřeštil Dean tentokrát oči dokořán a prudce se posadil. To se mu snad jenom zdá!

"Dobře, proč by vůbec někam chodila? A kam by jako teď v tuhle hodinu mohla jít?" Dean přecházel z jedné strany obýváku na druhou a přitom přemýšlel, kam by se Claire mohla podít. Veškeré stopy po únavě, kterou cítil, když ho Sam probudil, zmizely v momentě, kdy mu řekl, že Claire zmizela. Konstatování, že byl naštvaný, bylo zbytečné. Z jeho rázného kroku šlo vše jasně poznat. Sam seděl na pohovce a důkladně svého bratra pozoroval.
"Možná by jsme neměli přehánět, Deane," pronesl po chvilce tichého přemýšlení jeho bratra.
Dean se zastavil a prudce na mladšího bratra otočil se zvýšeným obočím. "Přehánět? Že přeháním? Máme tu holku na starost! Máme ji mít na očích každou minutu každého dne, abychom předešli apokalypse, kterou teď nejspíš někde Lucifer plánuje, ne díky tobě a Ruby přece!" vybuchl.
Sam se celý napjal při zmínce událostí poslední doby. Možná byla Ruby mrtvá, avšak jeho sny stále pronásledovala. Každou noc se Samovi vysmívala, on se budil uprostřed noci zpocený a udýchaný a jen se zbytek noci proklínal za svou hloupost. Přísahal si, že už nikdy nebude věřit žádnému démonovi. A věděl, že Dean nikdy nikomu - kromě něj - nevěří.
"Nic takového Cas neřekl," dostal ze sebe nakonec. Měl spoustu chutí Deanovi něco říct, potřeboval pořádně vybouchnout, protože nyní všechno jen skladoval v sobě. Nechtělo se mu však projít další hádkou, která by stejně zase skončila tím, že by se někdo zranil. Ať už fyzicky, nebo psychicky.
"Ten jeho proslov? Musíš číst mezi řádky, Sammy. V podstatě nám říkal, že jestli ji spustíme z očí, jsme v prdeli," vykouknul Dean zpoza závěsu na jednom z oken v obýváku.
"Pryč jsou i všichni psy, třeba je vzala ven na procházku. Nebo je vedla k nějaké té své kamarádce."
"I tak… je pryč. A úplně sama," otočil se zase zpátky k obýváku a Samovi. Ještě párkrát přešel po místnosti sem a tam, než se zastavil a zhluboka nadechl. "Tak fajn, jdeme."
"Kam?"
"Najít ji, začneme tady v okolí a potom-" než stihl dokončit myšlenku, přerušil ho zvuk klíčů v zámku.
Oba dva, Sam i Dean, se přesunuli do chodby a zůstali stát naproti dveřím. Sledovali, jak Claire vešla dovnitř dívajíc se na podlahu a vyzula si boty. Přitom byla na telefonu. "Ještě jednou díky, Max, jsi zlato. Hned, jakmile se vrátím domů, tak pro ně přijdu a potom spolu nějak vyrazíme my dvě, ano?" Zvedla hlavu a zasekla se uprostřed pohybu. Při pohledu na oba bratry stojící před ní se založenými pažemi na prsou se mírně vylekala. "Paráda, ale… já ti zavolám později, ano Max? Skvěle, ahoj," zavěsila a spustila ruku s mobilem k boku. "Co se děje?"
"Co se děje?" zopakoval Dean a nadzvedl obočí. "Děláš si srandu? Sebrat se a zmizet bez jediného vysvětlení? Zapomínáš, že tě máme na starost? Ochrana před démony a záchrana světa?"
Claire nad tím mentálně protočila oči. Ona přece žádné chůvy nepotřebovala a stejně je dostala, tak budou alespoň někdy hrát podle jejích pravidel. "Jen jsem vzala psy vyvenčit a potom je odvedla k Max, to je ta má kamarádka, co se o ně postará," založila si taky paže a opětovala Deanův hrozivý pohled.
Sam se při těchto slovech málem začal smát. Kdyby to před chvíli sám neříkal. Možná je kromě všech těch vizí ještě jasnovidec i jinou formou.
"To je fuk," odsekl Dean, "nemůžeš se jen tak sebrat a zmizet na bůhví jak dlouho, bez toho aniž bys dala alespoň jednomu z nás vědět."
"Umím se o sebe postarat, nepotřebuju žádnou chůvu," sykla Claire na něj, potom se vydala kolem nich a rychle zapadla do svého pokoje, než mohlo být řečeno více.
O několik momentů později, kdy oba bratři stále zůstali stát na tom samém místě, jelikož ještě nestihli nijak reagovat, vyšla Claire zase zpátky na chodbu. "Takže?" zvedla na bratry obočí.
"Co?" zeptal se nechápavě Dean.
"Neříkali jste, že tady máte job? Žena nalezená ve svém bytě bez srdce?"
Sam se narovnal. "Eh, jo, jasně."
"Tak čím začneme?"
"My?" založil si paže na prsou a zvednul na ni obočí tentokrát Dean.
"No jistě, snad si nemyslíš, že tady budu sedět na zadku, zatímco vy dva budete někde lovit nějakou tu příšeru? Máte mě přece hlídat, pokud vím… před chvíli jste se mohli zbláznit, že jsem na chvíli odešla sama a teď bys mě tady nechal sedět?"
Dean byl již podruhé za posledních několik minut zanechán naprosto oněmělý. Tahle Claire už mu ale opravdu začínala hrát na nervy. Začínal si říkat, jestli to nakonec nebude on sám, který se Claire zbaví, raději, než nějaký démon, nebo samotný Lucifer.
"Tak raději půjdeme, ne?" vstoupil do toho Sam, když viděl, jak se na sebe navzájem mračí. Dean přikývl, na patě se otočil a vydal se z bytu ven k Impale. Claire nad ním protočila oči, vzala si tašku společně s klíčy od bytu a vystoupila z bytu, kde počkala na Sama a potom za ním zavřela dveře.
Společně došli dolů k autu, kde už Dean seděl za volantem. "Nechceš si sednout dopředu?" zeptal se Sam, i když odpověď tak nějak tušil.
"Ne, to je dobrý, vzadu je mi fajn," odpověděla s krátkým pohledem hozeným na místo řidiče, potom si nasedla na zadní sedadlo. Sam se zhluboka nadechl a potom taky nastoupil.
~SUPERNATURAL~
Zhruba za deset minut konečně dorazili na adresu, kterou Sam Deanovi nadyktoval. Všichni tři byli rádi, že mohli uniknout tíživé atmosféře v autě. Celou cestu na místo nikdo z nich nepromluvil, kromě Samova navádění.
Když vystoupili a vydali se směrem k apartmánovému komplexu, ve kterém žena bydlela. Dean se Samem se začali bavit ohledně jejich krytí a téměř jako obvykle, jak za jen necelé dva dny Claire zjistila, se zase začali hádat. Claire protočila oči a vydala se napřed.
"Proč nemůžeme jít za F.B.I. jako obvykle?"
"Protože nemáme odznak pro Claire! Nemůžeme být dva agenti F.B.I., co přišli vyšetřovat vraždu a vzali sebou úplně obyčejnou ženu."
"Kde je Claire?" rozhlédl se Dean. Nikde ji neviděl. Paráda, to už je dneska po druhé, co ji ztratili? Skvělá práce, prozatím. Dean se začal divit, jak je možné, že to dotáhli takhle daleko, když nedokážou ohlídat jednu ženu.
"Támhle," kývl Sam hlavou směrem k domu, ke kterému mířili. Claire tam stála hned za hlavními skleněnými dveřmi a bavila se s vysokým mužem. Měla na tváři široký úsměv, zatímco muži něco řekla a potom ukázala ven na bratry; na každého zvlášť.
Oba Winchesteři na nic nečekali a hned rychlým krokem přešli k budově. Jakmile otevřeli dveře, donesl se k nim melodický smích Claire. Zastavili se jen kousek za ní a také se snažili mít na tvářích přívětivý úsměv.
"Jeffe, tohle je můj snoubenec, Dean, a jeho bratr, Sam," máchla ke každému z nich rukou a potom se naklonila k Deanovi a chytila jednu jeho ruku, propletla jejich prsty.
Dean, který na Claire při slově 'snoubenec' vyvalil oči, se nijak nepohnul, ani se nepokusil vyvléknout svou ruku. Cítil se jako v tranzu.
Jeff Deana sjel kritickým pohledem. "Páni chlape, máš štěstí… jak si vůbec takovou kočku získal?" přejel Jeff nyní pohledem postavu Claire.
Všichni tři na něj zvedli obočí. Jeff byl tedy o dost starší než oni všichni. Bylo mu minimálně 50. Na hlavě téměř pleš, zbývající vlasy šedivé, břicho tvořilo kulatý pivní pupek a na čele, stejně tak v podpaží, stopy potu.
"Sám už nevím, jsem prostě neodolatelný," pokrčil Dean rameny a Claire mírně protočila oči.
Deanovi se nelíbil pohled, kterým Jeff Claire sledoval; stisknul její ruku pevněji a přitáhl si ji malinko blíže k sobě. Probudil se v něm ochranářský Dean.
"Jak už jsem říkala, Eleanor byla moje kamarádka, vlastně mi měla jít za svědka na svatbu, než se stala ta hrozná věc, a já bych vážně ještě potřebovala do toho bytu, mám tam nějaké své věci a chtěla bych zjistit, co se El vlastně stalo," vychrlila ze sebe Claire. Dean i Sam si uvědomili, že je to vlastně docela dobré krytí. Nyní, když sebou měli ženu, mohli využívat i těchto možností; a konečně by je mohli všude přestat brát jako gaye na první pohled.
"Nevzpomínám si, že bych vás tady někdy předtím viděl; a tebe bych si pamatoval," pronesl Jeff.
Dobře, možná ne tak dobré krytí… pomyslel si Dean.
"To proto, že jsem tady nebyla, ale Eleanor si občas půjčovala nějaké moje věci a zůstaly u ní. Rozhodně jsem nečekala, že už nedostane šanci mi je vrátit…"
Bratři Winchesterovi museli uznat, že Claire byla docela dobrá herečka a co se týkalo improvizace, docela pohotová. Jeff se na ně chvíli jen díval a zvažoval, že je pustí. Mnoho škody tím nenadělá, policie už celé místo prošla a vzala si všechno, co potřebovala. Tahle trojce si jen vezme věci, které jim patří a zase půjde.
"Dobrá tedy, pojďte za mnou," otočil se a přešel k výtahu. Když nastoupili, tak je vyvezl do třetího patra, kde se zastavil před dveřmi číslo 3D. "Tady bydlela," vytáhnul z kapsy klíče a odemknul dveře, "vezměte si jen svoje věci, nechci mít průšvih, jasný?"
"Spolehněte se," usmála se Claire a udělala krok ke dveřím; Jeffova další slova jí opět zastavila… a znechutila.
"A kdyby ze svatby sešlo… ozvěte se slečno," mrknul a potom odešel.
Claire několikrát za sebou otevřela ústa a potom je zase hned zavřela, neschopná ze sebe vydat slova. Nakonec se zmohla jen na jedno slovo, "fuj."
Když za sebou slyšela, jak se Dean zasmál, věnovala mu jeden vražedný pohled, potom vstoupila do bytu.
Nebyl přepychový, ale na první pohled se zdál útulný. Zdi nebyly klasicky bílé, ale měly příjemný odstín oranžové, takovou pastelovou. Nábytek byl z tmavého dřeva a šikovně rozmístěný po místnosti, takže pokoj působil větší. Claire se tady od začátku líbilo.
"Líbí se mi její styl, v takovém bytě bych klidně bydlela," ozvala se, zatímco se každý na Samův příkaz pustili do prohledávání jedné místnosti.
"Ten tvůj přepychový byt ti nestačí?" kousavě odvětil Dean. Jako někoho, kdo strávil většinu života na cestách v Impale a zablešených motelech, ho její slova iritovala. Podle něj si nikdo, kdo měl to, co měl, toho nevážil. Místo toho, aby byli rádi, že mají úplnou rodinu, že se s nimi alespoň někdy vídají, nebo že netuší, co se skrývá ve stínech, tak se s nimi jen hádají, nesnáší, když mají jednou přijet na svátky, nebo lamentují, že je jejich život moc nudný.
Claire nad ním protočila oči. Ta jeho neustálá mrzutá nálada, která snad nikdy neustupovala ji už začínala lézt na nervy. Místo nějaké uštěpačné poznámky se ovšem pouze zeptala: "co vlastně hledáme?"
"Nevím, asi cokoli zvláštního," pokrčil rameny Sam, který se pustil do prohledávání koupelny, "třeba nějaké škrábance, stopy krve, či čehokoli jiného. Možná nějaký vstup, kterým se sem náš útočník tajně dostal."
"Nebo třeba vstup do Narnie," ozval se sarkasticky Dean z ložnice.
"Aha, dobře," odvětila Claire - s protočením očí - a potom mezi nimi na nějakou dobu zavládlo ticho. Všichni tři se snažili postupovat co nejrychleji, ale přesto všechno důkladně projít. Nebylo by zrovna pěkné, kdyby se domácí vrátil a našel je tady prohledávat každý kout Eleanořina bytu. Claire by si pak musela najít další výmluvy, přitom jí všechno to lhaní bylo proti srsti. Sama sobě se divila, když jí celá ta lež dole v přízemí tak jednoduše vyšla z úst.
Taky se jí těžko věřilo, že vážně udělala z Deana Winchestera svého snoubence a on se připojil a hrál s ní.
"Ehm, lidi?" ozval se Sam po dlouhé chvíli ticha, kdy každý jen prohledával místnost. Dean se mezitím stihl v ložnici podívat do Eleanořiny skříně. Když viděl, co za typ holky vlastně byla, podle toho, jak se oblékala, bylo mu až líto, že ji nepoznal dřív.
Oba dva zanechali toho, co dělali a vydali se za Samem do koupelny. Do místnosti vedly dvoje dveře, z chodby, kterými přišla Claire, a z ložnice, ve kterých se objevil Dean.
"Co se děje?"
"Tohle bylo pod dřezem," ukázal jim Sam hnědý pytlík, který byl naplněný nějakými věcmi. Otevřel ho a obsah si vysypal na ruku, "kost, nějaké bylinky… myslím, že jde o zaklínadlo."
"Takže tady jde o čarodějnici?" zachmuřil se Dean. Tak nějak mu to nevysvětluje, proč by se Eleanor ocitla bez srdce. Ještě nikdy neviděl, že by nějaká čarodějka někomu vyrvala srdce. "Proč by jí ale vyrvávala srdce. Čarodějky sice své oběti zabíjejí, ale většinou vyvinou nějaké zaklínadlo. Nějakou kreativní smrt… Jako ta, která zabila svou kamarádku králičími zuby."
"Cože?" zvedla Claire v údivu obočí.
"Potom ti o tom povyprávíme, teď je potřeba vidět tělo," uzavřel to Sam. Schoval si do kapsy zaklínací pytlík a narovnal se, "Claire měla by sis odsud přece jenom něco vzít, abychom u Jeffa nevzbudili moc otázek, pokud ho ještě potkáme."
Claire přikývla, otočila se na podpatku a vrátila se do obýváku, kde se pořádně rozhlédla. Nenašla však nic, co by se jí alespoň trochu líbilo. Tak se přesunula do ložnice, kde zatím za celou dobu byl jenom Dean. Postel zde byla rozházená, šuplíky pootevírané. Dokonce i šuplík se spodním prádlem byl otevřený dokořán a bylo vidět, že se v něm někdo přehraboval. Claire protočila oči. Dean je prostě nepoučitelný.
Porozhlédla se i tady. Prohlédla si skříň a všimla si Converse tenisek, které byly z jedné strany světle modré, a z druhé na nich byl potisk britské vlajky. Zalíbily se jí. Claire měla slabost pro Velkou Británii. Vždycky se tam chtěla podívat, ale nedostalo se jí příležitosti. Kdo ví? Třeba až bude tohle všechno za nimi, mohl by ji tam hodit Castiel.
Vzala si ty tenisky do ruky a vrátila se do obýváku, kde Dean a Sam trpělivě čekali. Oba byli zvědaví, co si Claire vybere. Sice nad její volbou trochu zvedli obočí, ale museli uznat, že vzít si zrovna tenisky, je docela rozumné.

Next On: V příští části vyrazí do márnice prohlédnout si tělo... proběhne všechno tak jak má? Bude Claire schopná podívat se na mrtvolu? Nebo se jí udělá zle?


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mrs.Tomlinson Mrs.Tomlinson | Web | 18. září 2015 v 19:19 | Reagovat

ahojky :) na blogu mám neohlásenú kontrolu.. normálne to neoznamujem, ale keďže si tu dlšie nebola, tak ti píšem.. ak ešte chceš zostať v affs, tak sa zapíš :)

2 Nikol Nikol | Web | 18. září 2015 v 22:04 | Reagovat

Ahooj :) tak jsem si udelala cas na tvuj blog a zasla jsem na chvilku :)Chtela jsem se zeptat jestli mas jeste v planu pokracovat s povidkami ktere tady mas s Harrym :) Rada bych si je precetla ale chci mit duvod ze ty povidky budou dokonceny ;)

3 miss jackson miss jackson | Web | 19. září 2015 v 17:51 | Reagovat

heyyy!!! tohle je hrozně super, vážně!

4 TomlinsonLucie TomlinsonLucie | Web | 20. září 2015 v 14:36 | Reagovat

jééé... to je dokonalý! :D vážně, totálně jsi mě tím dostala! :)) jenom to  potvrzuje, jak krásně umíš psát <3

5 TomlinsonLucie TomlinsonLucie | Web | 8. října 2015 v 20:01 | Reagovat

netrpělivě čekám na pokračování... :DD :D

6 TomlinsonLucie TomlinsonLucie | Web | 11. října 2015 v 20:18 | Reagovat

skutečně potřebuju pokračování nutně k životu! :'D

7 Mrs.Tomlinson Mrs.Tomlinson | Web | 13. října 2015 v 19:33 | Reagovat

ahojkyyy :) ako žiješ? :D už by som si mohla konečne nájsť čas na to si to prečítať :) Inak budú nové časti aj z iných FFiek?

8 Mrs.Tomlinson Mrs.Tomlinson | Web | 23. října 2015 v 9:18 | Reagovat

Tak to ma moc teší že budú nové časti :-D

9 Mrs.Tomlinson Mrs.Tomlinson | Web | 14. listopadu 2015 v 14:39 | Reagovat

k tomu že tu teraz moc niesi.. je to v pohode.. škola je prvoradá... budeš tu keď budeš mať čas :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama